Kulturopplevelser i sommer

Vår koselige bakgård setter rammene for unike kulturopplevelser i kveldsolen gjennom sommeren. Hver onsdagskveld byr vi på ulike arrangementer for deg som er sulten på kultur, inspirasjon, påfyll og urban atmosfære.

Paint & Sip

Mal et bilde i denne uformelle, muntre workshopen i museets koselige bakgård. Våre verkstedsverter veileder dere gjennom ulike maleriteknikker og ingen forkunnskaper er nødvendig.
Materialer og noe godt i glasset inkludert.

Perfekt for vennegjengen eller en annerledes, kreativ date?
7.juli, 21.juli og 4.august.

Kjøp billett

Bakgårdskonserter

Unik, urban atmosfære i vår koselige bakgård! Len deg tilbake og nyt lekre toner i kveldssolen. Begrenset antall billetter!

To av museets publikumsfavoritter entrer scenen i sommer: Hilde Hefte og Sheila Simmenes sørger for sommerstemning av høy musikalsk kvalitet.

14. juli : Bakgårdsjazz med Hilde Hefte
28. juli: Bakgårdsjazz med Sheila Simmenes

Kjøp billett

Byvandringer: Kunst i Kvadraturen

Bli med på en hyggelig rusletur i Kvadraturen i Kristiansand sentrum og lær mer om kunsten som omgir oss i bybildet.

Hver søndag veksler vi mellom to ulike ruter av forskjellig lengde. Inkludert i billetten er en is-te eller kaffe «to go», og tilgang til alle museets utstillinger samme dag.

Onsdag 11.august har vi en egen byvandring med gatekunst som tema!

Kjøp billett

Modernismens Pionerer. Utvalg fra Tangen-samlingen. Installasjonsfoto: Håvard Anthonsen

Omvisninger

I sommer har vi omvisningstilbud hver eneste dag!

Hverdager kl. 13 kan du få en liten&søt introduksjon til museets utstillinger i Museet på 15 minutter.

Hver tirsdag kl. 13:30 har vi en 45 minutters omvisning i den innholdsrike På Gjensyn! Fra Katta til Kunstsilo.

Hver lørdag kl. 13:00 har vi en 45 minutters omvisning, hvor vi veksler mellom Modernismens Pionerer og På Gjensyn! Fra Katta til Kunstsilo

Hver søndag kl. 13:00 har vi Kunst i Kvadraturen, som veksler mellom to ruter – en på 60 minutter og en på 75 minutter. 

Se alle omvisninger